Młoda mama w g±szczu produktów dla dzieci

Przegl±d

 • czwartek, 28 sierpnia 2014
  • Wyprawka wrze¶niowa nie tylko do szkoły

   Moje dziecko liczy sobie dwie wiosenki, zatem szkoła to mglista przyszło¶ć. Od roku ¶miga jednak do żłobka, a nowy rok "szkolny" powita już w starszej grupie, choć nadal żłobkowej.

    

   Wyprawka jednak dotyczy także nas, żłobkowiczów. Jest może mniej obszerna niż taka dla pierwszaka, ale nie mniej ważna!

    

   Kapcie

    

   To bardzo, bardzo ważny element wyprawki malucha. Pamiętajmy, że to w tych butkach dziecko bedzie spędzało znaczn± czę¶ć dnia! Dlatego to musz± być naprawdę przyzwoite buty, lekkie, żeby stópka się nie pociła, wygodne i w miarę możliwo¶ci łatwe w zakładaniu (żłobkowicze otrzymaj± oczywi¶cie pomoc cioć, ale większe dzieci często s± zachęcane do samodzielno¶ci i na pewno frustracja ewentualnymi niepowodzeniami będzie krótsza, je¶li buty będ± na rzepy).

    

   O. nie musi nosić obuwia ortopedycznego, na szczę¶cie. Pierwszy rok w żłobku prze¶migał w nieocenionych paputkach (pisałam o nich TU oraz TU). W tym roku wiosn± zaopatrzyłam go w sandałki Befado.

    

   Zalety? Maj± znak Zdrowa Stopa, usztywniony zapiętek i solidne rzepy oraz s± w całkiem fajnej cenie (płaciłam ok. 45 zł). Co ważne dla nas, s± polskie.

   Wad± jest to, że nie bardzo mi się podobaj±, choć wybór kolorów jest spory...

    

   A je¶li dzieco musi nosić butki ortopedyczne? Tu także wybór jest spory, także wsród polskich marek, niestety ceny s± już znacznie wyższe.

   Żółto-niebieskie Gucie to koszt 167 zł, niebieskie aurelki kosztuj± 190 zł,  a br±zowe butki Mrugała - 145 zł.

    

   Kubek-niekapek

    

   W naszym żłobku maluchy maj± własne kubeczki. Pozwala to nie tylko na zachowanie higieny - nie jest łatwo zdublować niekapek przy takim wyborze na rynku! - ale daje także dziecku poczucie, że ma przy sobie co¶ własnego, co¶ z domu.

    

   O. korzysta w żłobku z kubeczka Lovi 360o (oceniałam go tutaj). Dlaczego akurat ten? Wybrałam go, bo ma wymienna uszczelkę - łatwo dostępn±, oczywi¶cie. O. korzysta z kubeczka już rok, zatem wymiana była konieczna nie raz. Dzięki czę¶ciom zamiennym wydłużyłam zywotno¶ć naszego ukochanego kubka, a do tego nie musielismy go wymieniać na inny (nie wiem, jak Wasze dzieci, ale moje nie nabiera się na "takie same" odpowiedniki!).

    

   Warto także pomy¶leć o tym, że ciocie maj± pod opiek± kilkoro dzieci (u nas na jedn± przypada szóstka), zatem będzie im łatwiej, je¶li kubeczek będzie zamykany (np. jak upadnie, to się nie pobrudzi), najlepiej, żeby zatyczka była na stałe przyczepiona na wieczka, jak na przykład w Tommee Tippee Explora (testowałam tu) lub jakim¶ fajnym bidonie.

    

   Mój wybór wygladałby mniej więcej tak:

   • - czerwony kubek to Nuby (ok. 20 zł)
   • - niebieski bidon niekapek z pstryczkiem Tommee Tippee (24,50 zł w malinowym - sklepie)
   • - kubek Łyczek Tommee Tippee to ostatnio nasz hit, gdyż O. posiadł już cenn± sztukę picia z kubka otwartego i wszelkie dziubki odsuwa z obrzydzeniem
   • - nasz najsatrszy i najdłużej nam służ±cy Tomme Tippee Explora (19,90 zł w malinowym sklepie)

    

    Worko-plecaczek

   Je¶li jako mamy żłobkowiczów i wczesnych przedszkolaków s±dzicie, że na plecak za wcze¶nie, mylicie się;) Otóż dziecko może potrzebować przynajmniej dwóch zmian odzieży (ilo¶ć wzrasta w okolicach odpieluchowania...), a do tego gromadzić w żłobku niezliczon± ilo¶ć zabawek, które jakims cudem zawsze przemyci, potem zapomni i w pi±tek otrzymacie od cioć pokaĽnej wielko¶ci stosik do zabrania. Plecak czy worek sprawdzi się idealnie.

   Dodatkowo mały czlowiek z plecaczkiem czuje się bardzo ważny i dorosły, co najmniej jak starsze rodzeństwo! Oczywi¶cie wybór plecaków i worków jest baaardzo duży, ja mam jednak kilka hitów:)

   1. 1. worek-plecak Muffinki z Mad Cat Shop (16,90 zł)
   2. 2. Les Deglingos plecak-lis (110 zł)
   3. 3. plecak Little Life Animal Pack (ok. 100 -110 zł)
   4. 4. plecak Skip-Hop - nie miałam go w rekach, ale jako¶c innych produktów marki, z którymi sie zetknełam, mnie przekonuje. Poza tym jest po prostu ¶liczny! Cena: wg Ceneo od 76 zł
   5. 5. nieprzemakalny worek Mon Chat Bleu (ok. 40 zł)

   Własna po¶ciel

   W naszym żłobku dzieci maj± mieć koce powleczone posciel± - takie dorosłe. Ale w niektórych placówkach ciocie nie maj± wymagań co do po¶cieli i można pozwolić sobie na spiwór. S±dzę, że fajnie by się w nim spało:)

   1. 1. ¦piwór Stephen Joseph (159 zł tutaj)
   2. 2. ¦piwór przedszkola Motherhood (149 zł, niektóre wzory s± teraz w promocji)
   3. 3. ¦piwór Liliputiens (436 zł - serio, nie postawiłam Ľle przecinka;))

   Ja pewnie wybrałabym Motherhood - bardzo lubię te firmę, oczywi¶cie polsk±;), mamy sporo akcesoriów, które ¶wietnie się sprawdziły. Absolutnie nie kupiłabym ¶piwora za prawie 500 zł, bo tyle to mogłabym wydać na prawdziw± mumie do spania pod namiotem, z membrabami, wypełnieniami hi-tech i innymi bajerami - ale popatrzeć sobie można;)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wyprawka wrze¶niowa nie tylko do szkoły”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   czerwiec_2012
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 sierpnia 2014 15:07

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

Malinowe Pole on DaWanda.pl