Młoda mama w g±szczu produktów dla dzieci

Wpisy

 • ¶roda, 27 listopada 2013
 • pi±tek, 22 listopada 2013
  • Klasyka z jajem

   Mamy rok tuwimowski. A każdy prawie wie, że Tuwim jest super. Jest naprawdę super, to po prostu autor wszech czasów, wybitny, władaj±cy słowem z kunsztem, którego nie sposób nie doceniać! Szczególne zasługi ma moim zdaniem w tworzeniu kanonu literatury dziecięcej. Nie mogło zabrakn±ć jego dzieł w biblioteczce O. 

    

   Najbardziej znane wiersze tego wyj±tkowego autora wydaj± liczne wydawnictwa. Nie zawsze jednak poziom graficzny idzie w parze z kunsztem literackim. Dla mnie ważne jest, by O. miał ksi±żki nie tylko m±dre i wydane bez błędów (głównie interpunkcyjnych, ale i wtopy ortograficzne widziałam...), ale też po prostu ładne. W poszukiwaniu takich wła¶nie pozycji tata O. przeszperał jedn± z największych internetowych księgarni i wrócił do domu z prawdziwym trofeum: "Okularami" oraz "Słoniem Tr±balskim" w rewelacyjnym wydaniu (Aksjomat).

    

    

   Kolorowe ksi±żeczki s± naprawdę miłe dla oka. Obrazki s± barwne, żywe, namalowane ręcznie pastelami na grubym, fakturowym papierze i dopiero potem przeniesione na komputer (serio, serio - to nie domysły, tak± informację dostałam od osoby z wydawnictwa). S± momentami trochę abstrakcyjne i bardzo dynamiczne. Oko przyci±gaj± szczegóły: można z dzieckiem porozprawiać o tym, co znajduje się w pokoju Tomasza Tr±balskiego, kim jest tajemnicza mucha towarzysz±ca mu na każdej ilustracji, jakie ubranko ma na sobie jego syn Biały Z±bek albo co robi kot pana Hilarego. Widać, że nie powstały na chybcika w jakim¶ prostym programie graficznym, a zostały stworzone przez kogo¶ z artystycznym zacięciem.

    

   Mi bardzo podoba się sposób umieszczenia w ksi±żeczce tre¶ci - zobaczcie sami:

   

    

    

   Fajna jest czcionka, fajny jest pomysł umieszczenia słów nie w klasycznych "grzecznych" zwrotkach, ale w półokr±głych wersach, do tego zapisanych tekstem różnej wielko¶ci. 

    

   W serii była jeszcze "Lokomotywa", niestety nakład się wyczerpał. Trochę liczę, że zostanie wznowiony, będę polowała;). 

    

   Jak pisałam w jednym z wcze¶niejszych postów, postanowiłam zrobić mał± rozdawajkę w podziękowaniu, że czytacie (choć ostatnio zaniedbuję blog). Nagrodami będ± własnie te dwie ksi±żeczki - sponsorem jest ich wydawca, wydawnictwo Aksjomat. By wzi±ć udział w konkursie, wejdĽcie na fanpage Mamaocenia na FB, gdzie znajdziecie plakat i dalsze wytyczne:) oraz regulamin. Tu jest fanpage wydawnictwa.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Klasyka z jajem”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   czerwiec_2012
   Czas publikacji:
   pi±tek, 22 listopada 2013 13:15
 • czwartek, 21 listopada 2013
  • Przysmaki zabezpieczone (miały być...)

   O. jest małym żarłokiem. Lubi podjadać, więc zazwyczaj w zabawie towarzyszę mu nie tylko ja, ale i miseczka przysmaków. Mój syn ma nie tylko dobry apetyt, ale także własne zdanie na wiele tematów, na przykład gdzie owa miseczka powinna stać. Efekt? Jabłko na dywanie, banan w kanapie, chrupki... wszędzie. Chciałam zapobiec dodatkowemu bałaganowi (z naciskiem na "dodatkowego") i zaopatrzyłam się w specjalne naczynie, które w teorii ma być remedium na mój problem.

    

   Ponieważ jestem z natury oszczędna, zaczęłam poszukiwania od porównywania cen tego typu sprzętów (efekt jest taki, że oprócz zakupu miseczki w rozs±dnej cenie mam nowe pozycje na mojej li¶cie "Bardzo to chcę, choć mam już tego milion"...). Udało mi się znaleĽć jedn± w rozs±dnej cenie (moja), jedn± w akceptowalnej (Munchkin, ok. 25 zł)i jedn± w cenie, na któr± zareagowałam kpi±cym u¶miechem (Brother Max Garnuszek na przysmaki Easy Hold, ok. 50 zł).

    

   Anyway, stałam się posiadaczk± pojemnika Nuby:

    

    

   Najpierw krótka charakterystyka. Plastikowy, niewielki pojemnik z r±czkami (ogumowanymi), antypo¶lizgowym dnem oraz miękka silikonow± pokrywk± z nacięciami - to w skrócie miseczka na przek±ski Nuby.

    

    

   Uszy maj± ułatwiać młodemu człowiekowi trzymanie (słusznie), a pokrywka ma sprawić, że przysmaki nie wypadn±, a jednak będ± dostępne dla głodnego (nie bardzo...). O., choć ma bardzo sprytne paluszki, nie radził sobie z wydobywaniem kawałków jabłka czy chrupek. Zło¶cił się przy tym, rzucał pojemnikiem (na plus należy oddać, że nie zniszczył się). Silikon jest wystarczaj±co miękki, jednak "płatki" s± tak długie, że nie sposób niczego spod nich wydłubać - gdy ręka jest wewn±trz, one zasłaniaj± zawarto¶ć i nie da się nic wyj±ć.

    

    

   Nie jestem pewna, czy to wada tego modelu, czy generalnie pomysł jest trochę chybiony. Ja nie mam wielkiej ochoty na zakup kolejnej takiej miseczki.

    

   Nam Nuby nie służy zatem do podawania przek±sek, używamy jej po prostu jako miseczki. Sprawdza się jej antypo¶lizgowe dno - rzeczywi¶cie dobrze trzyma się powierzchni. Pokrywka za¶ leży sobie wysoko w szafce i czeka na swój czas. Może zrobimy z niej niebawem jakie¶ dzieło sztuki albo co¶ w tym stylu;)

    

   Za miseczkę zapłaciłam 10,80 zł, kupiłam j± w sklepie Fasolkowo-ami.pl, i tylko tam j± widziałam, ale może nie szukałam wystarczaj±co starannie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   czerwiec_2012
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 listopada 2013 14:00
 • czwartek, 07 listopada 2013
  • Będzie konkursik:)

   Widzę u blogowych koleżanek rozdawajki i konkursy i postanowiłam zorganizować co¶ takiego na Mamaocenia:) Nie będę zdradzać zbyt wiele, ale w weekend obiecuje uchylić r±bka tajemnicy. Póki co  roz¶mieszacz z innej beczki, ja się ubawiłam bardzobardzo, szczególnie że wszelkie "muuu", "miau" i "kum-kum" s± u nas na czasie!

   

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   czerwiec_2012
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 listopada 2013 13:53

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

Malinowe Pole on DaWanda.pl