Młoda mama w g±szczu produktów dla dzieci

Wpis

pi±tek, 22 listopada 2013

Klasyka z jajem

Mamy rok tuwimowski. A każdy prawie wie, że Tuwim jest super. Jest naprawdę super, to po prostu autor wszech czasów, wybitny, władaj±cy słowem z kunsztem, którego nie sposób nie doceniać! Szczególne zasługi ma moim zdaniem w tworzeniu kanonu literatury dziecięcej. Nie mogło zabrakn±ć jego dzieł w biblioteczce O. 

 

Najbardziej znane wiersze tego wyj±tkowego autora wydaj± liczne wydawnictwa. Nie zawsze jednak poziom graficzny idzie w parze z kunsztem literackim. Dla mnie ważne jest, by O. miał ksi±żki nie tylko m±dre i wydane bez błędów (głównie interpunkcyjnych, ale i wtopy ortograficzne widziałam...), ale też po prostu ładne. W poszukiwaniu takich wła¶nie pozycji tata O. przeszperał jedn± z największych internetowych księgarni i wrócił do domu z prawdziwym trofeum: "Okularami" oraz "Słoniem Tr±balskim" w rewelacyjnym wydaniu (Aksjomat).

 

 

Kolorowe ksi±żeczki s± naprawdę miłe dla oka. Obrazki s± barwne, żywe, namalowane ręcznie pastelami na grubym, fakturowym papierze i dopiero potem przeniesione na komputer (serio, serio - to nie domysły, tak± informację dostałam od osoby z wydawnictwa). S± momentami trochę abstrakcyjne i bardzo dynamiczne. Oko przyci±gaj± szczegóły: można z dzieckiem porozprawiać o tym, co znajduje się w pokoju Tomasza Tr±balskiego, kim jest tajemnicza mucha towarzysz±ca mu na każdej ilustracji, jakie ubranko ma na sobie jego syn Biały Z±bek albo co robi kot pana Hilarego. Widać, że nie powstały na chybcika w jakim¶ prostym programie graficznym, a zostały stworzone przez kogo¶ z artystycznym zacięciem.

 

Mi bardzo podoba się sposób umieszczenia w ksi±żeczce tre¶ci - zobaczcie sami: 

 

Fajna jest czcionka, fajny jest pomysł umieszczenia słów nie w klasycznych "grzecznych" zwrotkach, ale w półokr±głych wersach, do tego zapisanych tekstem różnej wielko¶ci. 

 

W serii była jeszcze "Lokomotywa", niestety nakład się wyczerpał. Trochę liczę, że zostanie wznowiony, będę polowała;). 

 

Jak pisałam w jednym z wcze¶niejszych postów, postanowiłam zrobić mał± rozdawajkę w podziękowaniu, że czytacie (choć ostatnio zaniedbuję blog). Nagrodami będ± własnie te dwie ksi±żeczki - sponsorem jest ich wydawca, wydawnictwo Aksjomat. By wzi±ć udział w konkursie, wejdĽcie na fanpage Mamaocenia na FB, gdzie znajdziecie plakat i dalsze wytyczne:) oraz regulamin. Tu jest fanpage wydawnictwa.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
czerwiec_2012
Czas publikacji:
pi±tek, 22 listopada 2013 13:15

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • kakofoniczna napisał(a) komentarz datowany na 2013/11/22 18:49:57:

    Wróciły na chwilę wspomnienia z dzieciństwa ;)
    Pozdrawiam i zapraszam też czasem do mnie na
    www.mamzadarmo.pl

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Malinowe Pole on DaWanda.pl