Młoda mama w g±szczu produktów dla dzieci

Wpis

czwartek, 31 paĽdziernika 2013

Zakamarki naszej biblioteczki - Ela

 

Pisałam już kiedy¶, że u nas się czyta i chcemy, by O. także cenił literaturę. Staramy się ¶wiecić przykładem;), choć zazwyczaj czytamy, gdy dziecko już ¶pi - inaczej się nie da - oraz zapełniać systematycznie jego dziecięc± biblioteczkę.

 

Na razie nie jest imponuj±ca, zawiera klasykę ("Słonia Tr±balskiego", "Lokomotywę" i tym podobne), ale ostatnio wzbogaciła się o pozycję, która zdetronizowała dotychczas ukochane "Na wyspach Bergamutach" i "Kwokę". 

 

 

"Ubranka Eli" (wyd. Zakamarki) to przykład typowo skandynawskiej stylistyki - rysunki s± mało "disenyowskie" (choć ja akurat lubię także takie), kolory raczej wypłowiałe, a tło po prostu białe. Tekstu też nie ma za wiele i nie jest wierszowany (a podobno takie dzieci lubi± najbardziej). Mimo to Ela jest wałkowana codziennie po kilka razy (a czasem kilkana¶cie, raz po razie - widać nawet te efekty zaczytania na ostatnim zdjęciu).

 

 

Urok ksi±żeczki tkwi w tym, że rewelacyjnie trafia w sedno dziecięcych zabaw: otóż Ela zdejmuje z siebie kolejne sztuki odzieży, ubiera w nie swoje zabawki i domowe zwierzaki, a potem w samych majtkach i kapeluszu dziadka zasiada w tym towarzystwie z szerokim u¶miechem. 

 

 

Do złudzenia przypomina mi to niektóre zabawy mojego syna - potrafi przenosić po jednej sztuce zabawki, by ze stworzonej w ten sposób kupki wyj±ć jak±¶ rzecz i gdzie¶ zanie¶ć, przenie¶ć, usadzić inaczej. Albo przekładać ksi±żeczki w sobie tylko znanym celu, ale za to w jakimi¶ dziwnym i skomplikowanym systemie. Wykonuje te czynno¶ci z dużym skupieniem i zło¶ci się, gdy staram się pomagać.

 

"Ubranka Eli" to czę¶ć serii autorstwa Szwedki Catariny Kruusval, ona też zilustrowała ksi±żeczki. W Polsce wydały je Zakamarki. Na pewno dokupimy kolejne "odcinki" przygód Eli i Wam też je polecamy!

Za ksi±żeczkę trzeba zapłacić ok. 13 zł, tacy szczę¶ciarze jak O. i jego mama otrzymali j± w prezencie od Babci :*.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
czerwiec_2012
Czas publikacji:
czwartek, 31 paĽdziernika 2013 13:07

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • marianmeduza napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/12 13:07:43:

    Bardzo fajna pozycja dla każdego dziecka. Mimo wszystko u mnie w domu cały czas króluj± zabawki samochodziki modino.pl/samochody-i-pojazdy bo chłopcy po porostu je uwielbiaj±.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Malinowe Pole on DaWanda.pl