Młoda mama w g±szczu produktów dla dzieci

Wpis

¶roda, 28 sierpnia 2013

Paputki kontra paputki

Niby to samo, a jednak nie.

Testowałam jaki¶ czas temu paputki skórzane soga. Miałam bardzo pozytywne odczucia, ale jednak gdy O. z nich wyrósł, kupiłam kolejne u konkurencji - żeby porównać;).

 

Paputki.pl to produkcja polska. Długo wydawało mi się, że marka jest prekursorem na naszym rynku, ale szczerze mówi±c, coraz mniejsz± mam w tej kwestii pewno¶ć - paputki niemal identyczne jak te czy sogi produkuje już kilka innych firm i nie wiem, kto jest za nie "odpowiedzialny".

 

 

Stópki O. odziewaj± teraz pieski na szarym tle. Skórzany butek przypomina konstrukcj± sogi - no, nie ma tu raczej miejsca na wielkie innowacje;). Różnica jest natomiast we wnętrzu.

 

 

 

Użytkuj±c poprzednie paputki, narzekałam, że wy¶ciełaj±cy je materiał wykruszył się po kilku tygodniach noszenia. Trzeba tu oddać paputkom.pl, że s± solidniejsze niż konkurencja - choć O. ¶wiechta je znacznie ostrzej, trzymaj± się lepiej, ¶rodek wygl±da korzystniej i nie wydaje z siebie paproszków;) (zarówno w jednych, jak i drugich kapciochach wierzch jest od wewn±trz pokryty jakim¶ materiałem, nie skór±).

 


 

Gdy paputki.pl dojechały i je sobie obejrzałam, zaczęłam obawiać się o ¶liczn± aplikację na noskach - te długie psie uszy wygl±dały na przymocowane do¶ć licho. A O. ma bardzo sprytne paluszki... na szczę¶cie pies nadal dysponuje zmysłem słuchu, bo O. po prostu to olał i skupił się na pchaniu palców do psiego nosa (wci±ż mówię o paputkach;)...).

 

Zarzekałam się, że O. nie będzie chodził w butach tego typu po twardych chodnikach, ale:

a) on bardzo te paputki lubi i chętnie w nich chodzi,

b) sandały mamy do¶ć zabudowane (tak doradzaj± ortopedzi), więc w tegoroczne upały czasem wybierałam jednak paputki,

c) jak się zjeżdża na zjeżdżalni, to podeszwy tradycyjnych butów hamuj± i jest zonk, ryk i wołanie o pomstę. A w paputkach się ¶lizga aż miło!

 

Paputki.pl użytkowali¶my tyle samo (mniej więcej) co sogi, jednak było to użytkowanie zupełnie inne: sogi przeżyły raczkowanie, pełzanie oraz odrobinkę stawania i dreptania wzdłuż kanapy, paputki.pl dotknęły podłoża wierzchem ze dwa razy, za to miały liczne bliskie spotkania z betonem, piachem, blach±. Trudno mi zatem ocenić, czy które¶ s± lepsze. Skłaniam się jednak ku wyborowi nr 2, ze względu na jako¶ć czę¶ci wewnętrznej. Skóra w sogach szybciej się poocierała, ale też "k±pałam" je czę¶ciej. Podeszwy wygl±daj± podobnie, mimo zużycia doskonale spełniaj± swoj± rolę.

 

W zwi±zku z, powiedzmy, remisem, kusi mnie, by spróbować jeszcze jednej firmy. Ale poczekam z tym, aż O. wyro¶nie z paputków.pl - nie wiem, czy wówczas będzie jeszcze chciał nosić takie baletki;).

 Paputki.pl kupiłam w jednym ze sklepów internetowych za 41 zł. Dzi¶ weszłam na stronę producenta www.paputki.pl (która odwiedzałam też wczoraj, pisz±c czę¶ć posta) i ze zdziwieniem zobaczyłam, że domena jest na sprzedaż... 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
czerwiec_2012
Czas publikacji:
¶roda, 28 sierpnia 2013 20:46

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • marikooo napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/29 08:40:00:

  To ta firma, czy jaka¶ inna? Jak ta, to tylko "com" do adresu dodali:
  www.paputki.com.pl/

 • czerwiec_2012 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/29 09:06:49:

  Tak, tak, to ta:)

 • Go¶ć Fiorino napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/12/12 12:48:19:

  Witam, je¶li będzie się Pani dalej zastanawiać nad wyborem kapci typu soft sole to polecamy Nasze ekoTUPTUSIE www.fiorino.eu

  Pozdrawiam serdecznie

 • Go¶ć napisał(a) z *.ip.netia.com.pl komentarz datowany na 2014/02/04 08:05:53:

  Ekotuptusie sa słabe Sam krój pozostawia wiele do rzyczenia sa mega szerokie-za szerokie a gumki zbyt obcisłe Paputki.pl sa najlepsze pod kazdym wzgledem Także POLECAM

 • Go¶ć napisał(a) z *.ip.netia.com.pl komentarz datowany na 2014/02/04 08:07:21:

  Życzenia powinno byc:-) jakos mi sie zle napisało

 • Go¶ć Emilia napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2016/09/15 22:53:31:

  Na zdjęciach do¶ć mocno widać ¶lady użytkowania. My mieli¶my dwie pary EkoTuptusiów i mimo że już ich nie używamy bo stópki wyrosły, wci±ż praktycznie wygl±daj± jak nowe. Pasowały idealnie, nic się nie zsuwało więc mogę polecić:)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Malinowe Pole on DaWanda.pl